Román na pokračování

Román na pokračování > Charakteristiky

Charakteristika míst a postav slouží k orientaci v Románu, který se bude dál rozvíjet. Pokaždé s novou kapitolou budou postavy a subjekty bohatší o další vlastnosti a přívlastky. Každý autor dalšího pokračování musí připojit doplňující charakteristiky. Více v pravidlech

Europa
Kontinent bez hranic. Dá se považovat za jeden obrovský stát, jehož obyvatelé mohou po celém území cestovat bez omezení. (neplést si s reálnou EU)

Svagham
Nejsevernější asi čtyřtisícový přístav, větší města jsou vzdálena nejméně 100 km, mezinárodní letiště 350 km. V létě je tato lokalita hojně vyhledávaná turisty. Platí zde polární noc i den. Za druhé světové války zde nacisté prováděli experimenty, které měly za cíl stvořit dokonalého nadčlověka.

Marviq Gee
Velkoměsto, vzdálené 350 kilometrů od Svaghamu.

Dlouhej Konec
Nejsevernější místo Europy, vzdálené 29 kilometrů od Svaghamu. Ocelová konstrukce planeta se probudila k životu a zahalila neurčitě velké území děsivě černou tmou.

Gotten Mai
Hlavní město severního rajónu. Je zřejmé, že se tam vyskytuje Mystova matka. Město se halí do nebezpečné tmy, která pravděpodobně pochází z Dlouhýho konce. Zkáza města je blízko.

Flent Grou
Staré menší město ležící u stejně pojmenovaného jezera. Bydlí zde okolo 10 000 obyvatel, kteří jsou velice pobožní.


Postavy

Myst
24letý číšník. Vyrůstal bez matky, ačkoli od ní obdržel psaní. Žije ve Svaghamu sám s otcem, který se živí rybolovem. Pomalu, ale jistě vyplouvá na povrch jeho cit k Mie.

Jemia
25letá barmanka, studující dálkově historii. Zvyklá spíše na zdrobnělinu "Mia". Bydlí ve Svaghamu v pronájmu. Byla unesena neznámým mužem se svého bytu, nicméně se z jeho moci dostala. Mystovi vyjevila své tajemství s Herwaldem. Myslí si, že ho zabila Sandra. Umírá na Dlouhým konci po souboji s Ilianem.

Gudon
Starý trafikant, který pamatuje vznik Dlouhého Konce a zná jeho tajemství. Po podivných okolnostech mu shořel dům na popel. Ví, kdo jsou Zápalkoví lidé. Objevil se až s příchodem Tmy z Dlouhého Konce. Seznámil se s Kratolinem a Sandrou.

Olav (zvaný též Olie)
45letý pobuda a stálý host restaurace na Dlouhým Konci. Je všímavý a chytřejší, než vypadá a zdá se, že něco ví o zničení Gudonova domu. Po požáru v restauraci na Dlouhém konci pravdpodobně zemřel.

Sorne
50 let, majitel a barman restaurace na Dlouhým Konci, černý knírek a málo vlasů, žije ve Svaghamu, přátelský a dobrosrdečný, i když možná trochu přihlouplý. V osmé kapitole byl zavražděn tajemným mužem s bílými boty.

Herwald
Muž z Miiny minulosti, takový ten „kostlivec ve skříni“. V době, kdy se příběh odehrává, je již mrtvý. Z děje vyplývá, že se stal jejím přítelem. Byl však přívržencem nacismu. Policisté jeho vraha nevypátrali.

Kristin
Mystova matka, 44 let. Narodila se ženě jménem Ruth, která patřila k zápalkovým lidem, po čtyřech měsících těhotenství. Setkala se se svým synem po dlouhých letech a předala mu tajemný klíč. Nebezpečný řidič z autobusu ji vážně poranil. Přežila díky vojáku Worenovi. Snaží se zachránit svého syna.

Sandra
Bývalá studentka psychologie, věk lehce přes dvacet, střapaté červené vlasy, komplikovaná osobnost, jede do Gotten Mai hledat práci. Podle všeho to byla přítelkyně Herwalda, který ji však opustil. Nemohla se s tím dlouho vyrovnat. Dostala se do vlivu muže v bílém a nyní cítí nenávist vůči Mystovi a Jemii.

Frederick Kratolin
40letý, bohatý muž vyšší postavy. Ředitel SeaFood Corporation a vlastník několika severských měst včetně prokletého Svaghamu Udržuje milostný poměr s bývalou poslankyní Ambrelinou Keretovou. Po děsivých událostech v Gotten Mai přišel o svou ženu Lilly. Seznámil se s Gudonem.

Lily Kratolinová
Manželka Frederika Kratolina, 24 let, vysoká blondýna, bývalá Miss Gotten Mai. Zemřela na následky Tmy.

Amberlina Keretová
45 let, poslankyně konzervativní strany a bývalá ministryně Europské vlády. Zemřela na příkaz muže v bílém obleku na náměstí Osvobozených.

Ilian
Holohlavý, třicetiletý vyšetřovatel ze Svaghemu. Dobrosrdečný muž, který více času tráví v práci, než doma. Když se do něčeho pustí, i slepě po tom jde.. Při vyšetřování Sorneho vraždy se však sám omylem ocitne ve středu víru tajuplných a děsivých událostí, po kterých se stává jedním ze Zápalkových lidí. Je zabit na Dlouhým konci. Frederick Kratolin mu vpálí kulku do hlavy.

Woren
Voják, který zachránil v Gotten Mai Mystovu matku a ošetřil ji. Slíbil, že jí pomůže najít jejího syna. Přezdívá se mu Vrána.

Stein
Dávný přítel Gudona. V den, kdy vyhořel trafikantův dům, zemřel v jeho troskách. Měl nějaké pouto k Zápalkovým lidem.

Ruth
Matka Kristin. Porodila jí během 2. sv. války ve Svaghamu. Podle záznamů ve fotoalbu Morena, Mystova otce, vyplývá, že těhotenství trvalo 4 měsíce.

Moren
Mystův otec, který se účastnil nacistických pokusů. Patřil k zápalkovým lidem. Po příchodu tmy se zasebevraždil.

Zápalkoví lide
Skupina lidí, které takto označovali pravděpodobně nacisté za druhé světové války. Pocházejí ze Svaghamu a měli sloužit k pokusům nacistických experimentů pod lživou záminkou vědecké práce. Některým z nich nadšení ke spolupráci rychle vyprchalo a uprchli. Ostatní se stali obětí či nástrojem hitlerovské mašinérie. Přeživší jsou nyní cílem tajemného muže v bílém obleku.

Muž v bílém obleku
Není jasné, zda patřil původně k nacistům. Ti ho přetvořili z normálního člověka v bezcitného zabijáka. Nyní chytá a zabíjí zápalkové lidi. Vytvořil "novou" nacistickou armádu. Chce nastolit nový řád.

Novinky

30. listopadu

Děkujeme za vaši trpělivost při vyhlašování celkové vítězky. Věříme, že vás severská fotogalerie příjemně překvapila. Díky všem a snad na brzkou viděnou s vaší fantazií na jiném místě a v jiném čase.

27. listopadu

Redakční komise dnes rozhodla o celkovém vítězi. Nominaci online očekávejte v nejbližších hodinách.

23. listopadu

První český internetový román na pokračování je u konce. Vyhlášení celkového vítěze bude do konce tohoto týdne. Prozatím díky za přízeň a hezké počtení.

29. října

Velké finále je tu. Je nám ctí a potěšením oznámit vám, že do finálového kola potvrdil vstup nový partner, Divadlo Kalich, jedna z nejvýraznějších současných pražských scén.


neoluxor


fragment


SGJS


SGJS
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 20. 7. 2024 Svátek má Ilja
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz