Román na pokračování

Kapitola 1.   Příběh začíná...

Myst, číšník z Dlouhýho konce nedaleko městečka Svagham, se cestou na šichtu setká v autobuse s podivnou ženou. Ta ho nenechá na pokoji a najde si ho i v restauraci, kde obsluhuje. Ptá se ho na matku, kterou Myst nikdy neviděl. Předá mu lístek, na kterém je napsané datum a adresa. Poté spáchá sebevraždu. V kapitole se vyskytuje i Mystova kolegyně Jemia a trafikant Gudon. Datum a čas: Odpoledne 6.srpna 1986.

Jan Černý  Zobrazit kapitolu

Kapitola 2.   Zápalkoví lidé

Trafikant Gudon vypráví Mystovi a Mie o zápalkových lidech – lidech, kteří se pro něco nadchnou a pak stejně rychle jako zápalky vyhoří. Vychází najevo, že sebevražedkyně z Dlouhýho konce předala i starci podivný vzkaz. Pozdě večer navštíví Gudona neznámý host, jehož trafikant dobře zná z minulosti. Datum a čas: Večer 6. srpna 1986.

Václav Brachtl  Zobrazit kapitolu

Kapitola 3.   Ranní překvapení

Jemia ráno přijde do práce, přičemž zde chybí Myst. Ani Gudon neotevřel svou trafiku. Přítomen je místní opilec Olie. Náhle zazvoní telefon. Myst říká Mie o požáru Gudonova domu, který je navíc podle všeho nezvěstný. Po telefonickém rozhovoru náhle Olie říká, že na místě neštěstí byl a spatřil tam neznámého muže s bílejma botama. Datum a čas: Ráno 7. srpna 1986.

Martin Štefko  Zobrazit kapitolu

Kapitola 4.   Banka Impossant

Neznámý muž (je možné, že se jedná o Gudona.) ukladá do bezpečnostní schránky banky Impossant ve městě Marviq Gee balíček, který je určen pro Mysta. Předpokládá, že si ho mladík stihne v tento den vyzvednout, neboť má instituce otevřeno do 21 hod. Atypické je jeho oblečení (bílé tenisky...). Datum a čas: Odpoledne 7. srpna 1986.

Dalibor Valenta  Zobrazit kapitolu

Kapitola 5.   Tma v Marviq Gee

Myst jede dálkovým autobusem do Marviq Gee, kde se nachází adresa, kterou mu na lístku předala sebevražedkyně. Myst ve vozidle usíná a probouzí se na liduprázdné silnici, sám. Náhle ho přepadne řidič se žlutýma očima a vyhrožuje mu zlými věcmi. Myst mu má přinést obsah balíčku, který obdrží v bance Impossant. Mladík však v balíček prozkoumá a nalezne vzkaz od své matky. Nastupuje do připraveného automobilu a ujíždí zpět do Svaghamu, kde chce zachránit Jemiu od zlých věcí. Datum a čas: Odpoledne a večer 7. srpna 1986.

Jan Flanderka  Zobrazit kapitolu

Kapitola 6.   Těžké usínání

Jemia bilancuje na událostmi posledního dne. Myšlenkami sklouzne i do své minulosti, kde narazí na prozatím bezvýznamného Herwalda. Po usnutí se do jejího bytu vloupá muž s bílejma botama a přepadne ji. Chce ji použít jako návnadu na Mysta. Datum a čas: Pozdní večer až noc 7. srpna 1986.

Martin Štefko  Zobrazit kapitolu

Kapitola 7.   Sandra

Muž v bílém unese Miu. Ještě předtím však v jejím bytě naaranžuje několik předmětů, aby Myst nabyl dojmu, že Mia strávila večer z cizím mužem. Zklamaný mladík se vydává do Gotten Mai hledat svoji matku. Cestou se seznámí se stopařkou Sandrou. Ráno 8. srpna 1986.

Václav Brachtl  Zobrazit kapitolu

Kapitola 8.   Vražda

Sorne se doma probouzí do všedního pracovního dne. Protahuje se, oblékne se a pouští rádio. Po poslechu podivné zprávy o jeho osobě se zničehonic u něj objevuje muž v bílém, který vedoucího restaurace na Dlouhým konci zhypnotizuje, donutí ho napsat dopis a převzít Jemiiny kalhotky. Pak ho chladně zabije. Vše je nastražené tak, aby to padlo na hlavu Mysta. Datum a čas: Ráno 8. srpna 1986.

Ondřej Bezouška  Zobrazit kapitolu

Kapitola 9.   Kratolinův smolný den

Zámožný podnikatel Kratolin řeší problémy, které nastaly, když vyplula na povrch jeho milostná aféra s poslankyní Keretovou. Další potíže mu způsobí požár jednoho ze závodů jeho potravinářské společnosti. Mysta a Sandru potká cestou do Gotten Mai děsuplná událost.Datum a čas: Odpoledne 8. srpna 1986.

Václav Brachtl  Zobrazit kapitolu

Kapitola 10.   Sannhet Motel

Myst s hlavou plnou myšlenek na Miu míří k Sannhet motelu, kde se chystá strávit noc a vyzvednout balíček pro svoji matku. Společnost mu dělá Sandra, stopařka, kterou po cestě nabral. Když se Myst v noci zmíní o zápalkových lidech, Sandra jej šokuje zprávou, že tého dne potkala na benzínce starce, který se o nich promlouval. „Byl cítit tabákem, hlas měl hluboký a chraplavý a určitě mu bylo nejméně sedmdesát," říká Sandra, a Mystovi se okamžitě vybavuje trafikant Gudon. Vyzvednuvše balíček pro matku, následujícího rána Myst i se Sandrou vyráží směrem Gotten Mai. Odpoledne a večer 8. srpna a ráno 9. srpna 1986.

Ivan Burda  Zobrazit kapitolu

Kapitola 11.   Černé slunce

Kriminalista Ilian se se svým týmem dostavil na Dlouhej konec, aby vyšetřil Sorneho vraždu a Jemiino zmizení. Než však stihne začít, všude kolem vypukne obrovská panika, kterou způsobí kovová konstrukce zeměkoule, jenž se začne otáčet. Vše je ničeno, jsou i mrtví. Z glóbu se stane černé slunce, které exploduje, a pak se celé okolí ponoří do naprosté tmy. Konstrukce zeměkolule se přetvoří na disk a Ilian se svým týmem a dalšími lidmi vydává temnotou pryč. Datum a čas: Odpoledne 8. srpna 1986.

Ondřej Bezouška  Zobrazit kapitolu

Kapitola 12.   Pozvánka na galavečer

Kratolin potřebuje získat pojistku za vyhořelý závod, snaží se sejít s ředitelem banky. Ten však odjíždí na Dlouhý konec postižený podivnou katastrofou. Zároveň dostává pozvánku na otevření nového Kongresového centra v Gotten Mai. Datum a čas: Odpoledne 8. srpna 1986.

Dagmar Valentová  Zobrazit kapitolu

Kapitola 13.   Setkání v Gotten Mai

Tajemný cizinec označovaný jako Muž v bílém se ukrývá v Mystově stínu a sleduje jeho kroky do Gotten Mai. V přívěsu svého vozu drží Miu, kterou unesl z jejího bytu ve Svaghamu. Dívka je mu však pouhým prostředkem, jak se dostat mladíkovi na kobylku. Sandra s Mystem přijíždí do Gotten Mai, kde se jejich cesty rozdělují, ale v upomínku mu do dlaně vtiskne stříbrný talisman. Vzápětí se Myst setkává s matkou, která jej zve na návštěvu do svého bytu. Jakmile však usednou do vozu, Myst na krku ucítí studenou ostrou čepel, jíž v prstech svírá šofér dálkového autobusu. Právě v jeho rukou se osud mladého muže a jeho matky od této chvíle nachází. Datum a čas: Ráno a odpoledne 9. srpna 1986.

Ivan Burda  Zobrazit kapitolu

Kapitola 14.   Destruktorium

Temnota s Dlouhýho konce se válí na Gotten Mai. Hlavní město severního rajónu zachvátí panika. A Sandra jen o vlásek uniká smrti. Datum a čas: Podvečer 9. srpna 1986.

Ondřej Bezouška  Zobrazit kapitolu

Kapitola 15.   O čem sníš, Mio?

Řidič dálkového autobusu ukazuje Mystovi na Severním nádraží v Gotten Mai fotku nahé Mii s barmanem Sornem. Balíček původně určený pro Mystovu matku Kristin končí v rukou nebezpečného řidiče. Je v něm falešný klíč (od čehosi). Ten pravý má Myst aniž to zatím tuší. Kristin se posléze stane obětí útoku řidiče a Myst prchá do hlavní nádražní haly. Má zběsilý úkol - odjet zpět na Dlouhej konec. Ve vlaku, který míří do tmy, sedí i Mia. Datum a čas: Podvečer 9. srpna 1986.

Jan Flanderka  Zobrazit kapitolu

Kapitola 16.   Frederickova bolest

Obrovská sláva, která je doprovázena otevřením kongresového centra však končí s příchodem tmy. Frederick Kratolin se snaží sebe a svou manželku dostat na bezpečné místo, jenže ve chvíli, kdy se na budovu zhroutí věž kostela, končí veškeré jeho naděje v přívalu prachu a suti, který je oba zakryje. Probere se až ve chvíli, kdy se nad ním sklání muž v bílém a vyhrožuje mu. Starý muž Kratolina zachraňuje a odváží je se Sandrou z města pryč. Datum a čas: Pozdní odpoledne 9. srpna.

Ondřej Bezouška  Zobrazit kapitolu

Kapitola 17.   Vztek

Gudon, Sandra a Kratolin prchají z Gotten Mai, které pohltila tma. Za městem se však setkávájí s mužem v bílém obleku a Kratolin nezvládne svou nenávist. Datum a čas: Večer 9. srpna 1986.

Andrea Lanyová  Zobrazit kapitolu

Kapitola 18.   Bojuj Myste

Myst jede v rychlíku do Marviq Gee. Myst se potkává s Miou. Stane se však nehoda. Vlak vykolejí u městečka Flent Grou. Mladík utrpí zranění zatím neznámého rozsahu. Datum a čas: Noc z 9. na 10. srpna.

Ondřej Bezouška  Zobrazit kapitolu

Kapitola 19.   Herwald a Sandra

Myst je v nemocnici ve Flent Grou. Je stále v bezvědomí. Mia je s ním. Muž v bílém obleku unese Sandru. Mia vypráví Mystovi o své minulosti. O bývalém příteli Herwaldovi a Sandře, která ho zabila. Datum a čas: Večer až noc 9. srpna 1986.

Jana Kinclová  Zobrazit kapitolu

Kapitola 20.   Říkejte mi Vráno

Matku Mysta zachraňuje voják jménem Woren. Vydává se s ní zpět do Svaghamu, neboť Kristin chce ochránit svého syna. Cesta se zkomplikuje, neboť ji jim zkříží zlem prolezlý řidič autobusu. Datum a čas: Noc 10. srpna.

Zbyněk Ehrenberger  Zobrazit kapitolu

Kapitola 21.   ...a vše pohltil oheň

Ilian pomáhá u Dlouhýho konce lidem, kteří přežili. Sám se pak vydává zpět do restaurace, kde se setkává s Oliem a s mužem v bílém obleku. Ten je tam uvězní a usiluje jim o život. Datum a čas: Večer až noc 8. srpna 1986.

Andrea Lanyová  Zobrazit kapitolu

Kapitola 22.   Volba

Ilian se snaží vymanit ze spárů plamenů, v kterých mizí i Olie. Detektiv se však dostává do moci muže v bílém obleku. Datum a čas: Noc 9. srpna

Ondřej Bezouška  Zobrazit kapitolu

Kapitola 23.   Noční host

Detektiv Ilian přichází do nemocnice ve Flent Grou. Hodlá zabít Mysta i Miu. Ti se snaží uprchnout. Datum a čas: Noc 10. srpna.

Ivan Burda  Zobrazit kapitolu

Kapitola 24.   Stein

Gudon a Kratolin jedou na sever. Trafikant cestou vzpomíná na noc, kdy jej navštívil tajemný host a na události, které vedly k požáru jeho domu. Datum a čas: 10. srpna; noc a ráno 7. srpna.

Václav Brachtl  Zobrazit kapitolu

Kapitola 25.   Fotoalbum

Gudon a Frederick dojedou k domu Mystova otce Morena. Ten je však nalezen mrtvý. Je však u něj nalezeno fotoalbum, které odpoví na některé otázky ohledně Dlouhého konce. Datum a čas: Dopoledne 10. srpna.

Ondřej Bezouška  Zobrazit kapitolu

Kapitola 26.   Láska

Kapitola přibližuje pravou totožnost Herwalda. Byl to jeden z tvůrců nové vlny nacismu. Usiloval i o život Mii. Ta se přitom dostala do jeho hledáčku kvůli setkání s Kristin, které se odehrálo v roce 1983. Měla jí totiž konzultovat její vysokoškolskou práci o okultních praktikách nacistů. Datum a čas: Leden 1983 a noc 10. a 11. srpna 1986

Jan Flanderka  Zobrazit kapitolu

Kapitola 27.   Neúprosný čas

Woren si vzpomíná na událost ze svého dětství, kdy dům jeho otce navštívil muž se žhnoucíma očima. Pravděpodobně armáda stvořená mužem v bílém obleku je dále na postupu. Kristin ví, že musí rychle za svým synem. Datum a čas: Noc 10. srpna

Andrea Lanyová  Zobrazit kapitolu

Kapitola 28.   Nábor

Ambrelina Keretová pomáhá přeživším v Gotten Mai. Do toho přichází armáda se zářícíma očima a objevuje se i muž v bílém, který položí obyvatelům nabídku. Buď se přidají na jeho stranu, nebo zemřou. Ve stejnou chvíli Myst potkává na silnici Sandru. Datum a čas: Noc 10. srpna

Ondřej Bezouška  Zobrazit kapitolu

Kapitola 29.   Lest

V jedné z minulých kapitol muž v bílém vyslal Sandru, aby Mysta znehybnila a sebrala mu klíč. Mladík spolu s Miou míří na Dlouhý konec, když v tom se jim Sandra objeví přímo před vozem. Sotva se jí stihnou vyhnout, Myst s k dívce vydává. Ta mu padá kolem krku, ovšem nikoli, aby mu ublížila, nýbrž vysílením. Vzápětí Mysta i Miu informuje o tom, jak muže v bílém přelstila, předstíraje, že ji zmanipuloval. On ji díky tomu poslal za Mystem a mohli se setkat. Společně všichni tři svedou boj se záhadnými rostlinami, které požírají vše, co se odmítá poddat zlu, a vydávají se dále na sever. Zaroveň je poodhaleno tajemství klíče.

Ivan Burda  Zobrazit kapitolu

Kapitola 30.   Nejtěžší ztráta

Myst, Jemia, Sandra, Gudon a Frederick Kratolin se setkávají na Dlouhým konci. Do cesty jim vstoupí policista Ilian, který se je snaží zabít. Pětici se ho podaří zneškodnit. Umírá však také Jemia. Brzké ráno 11. srpna

Ondřej Bezouška  Zobrazit kapitolu

Kapitola 31.   Dilema

Gudon a Sandra chystají rakev pro Miu. Kratolin popíjí, Myst utápí svůj žal ve vlnách oceánu. V tom o sobě dává vědět klíč, jenž mladíkovi visí na krku a přiměje jej, aby jím otevřel dveře pro další události. Záhy na Mysta čeká rozhodnutí, snad nejvýznamnější v jeho dosavadním životě.

Ivan Burda  Zobrazit kapitolu

Kapitola 32.   Jako kus ledu

Příchod dokonalého nadčlověka se blíží. Zbývají už jen dva hrdinové. Noc a ráno 11.srpna

Jan Flanderka  Zobrazit kapitolu

Kapitola 33.   Sám se svým koncem

Myst se vydává do útrob Dlouhýho konce a setkává se zde s Herwaldem, který ho hodlá pasovat na nového vůdce. Do hry však vstupuje Woren. A věci začnou nabírat finální směr.

Jan Fladerka  Zobrazit kapitolu

Novinky

30. listopadu

Děkujeme za vaši trpělivost při vyhlašování celkové vítězky. Věříme, že vás severská fotogalerie příjemně překvapila. Díky všem a snad na brzkou viděnou s vaší fantazií na jiném místě a v jiném čase.

27. listopadu

Redakční komise dnes rozhodla o celkovém vítězi. Nominaci online očekávejte v nejbližších hodinách.

23. listopadu

První český internetový román na pokračování je u konce. Vyhlášení celkového vítěze bude do konce tohoto týdne. Prozatím díky za přízeň a hezké počtení.

29. října

Velké finále je tu. Je nám ctí a potěšením oznámit vám, že do finálového kola potvrdil vstup nový partner, Divadlo Kalich, jedna z nejvýraznějších současných pražských scén.


neoluxor


fragment


SGJS


SGJS
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 20. 7. 2024 Svátek má Ilja
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz