Román na pokračování

Román na pokračování > Kapitoly > Nejtěžší ztráta

Kapitola 30.   Nejtěžší ztráta

„Konečně tady,“ otřásla se strachy Jemia, když spatřila jí dobře známé úpatí skály podél, níž vedla silnice na Dlouhej konec. Auta i domy nebylo pod masožravým plevelem vůbec možné spatřit. Kdesi hluboko pod skálou plavalo v moři statisíce leklých ryb, které osvětlovaly vzdálené blesky v bouři nad mořem. Ve zkaženém ovzduší bylo cítit napětí, které by se dalo krájet. Celá Europa jím byla skrz na skrz prosáklá. Blížil se rozhodující střet sil, který měl určit její budoucnost.

„Všechno se změnilo,“ vyřkl Myst šokován, jaký svět vidí. Tudy ještě nedávno jel do své práce. Všichni se radovali ze slunečních dnů.

Auto odbočilo a projelo po kraji cesty kolem desítek nabouraných a porostem zcela pohlcených vozů, jenž zde zůstaly ve chvíli, kdy přišla spolu se zemětřesením, tma. Myst projel těsně kolem policejního vozidla, ve kterém tehdy seděl Ilian se svými spolupracovníky.

„Podívej Myste,“ ukázala Jemia kamsi na vršek útesu, který byl mírně ozářený květy nových rostlin. Jako nějaký děsivý přízrak se tam ze země tyčila bývalá konstrukce zeměkoule, nyní seskládaná do tvaru šikmého disku. Věc, která to vše začala. A věc, kterou měl Myst i Jemia pod nosem.

Mladíkovi se při tom pohledu zalily oči slzami. Všechno mu to přišlo až moc neskutečné, než aby to byla pravda. Tolik mrtvých padlo. A jen on měl v ruce klíč, který ty zbylé mohl zachránit.

Vnitřek auta ozářilo bílé světlo a ve stejnou chvíli se zadní sklo rozprsklo na kusy.

„Co to je?“ vyjekla Sandra šokovaná náhlým mužským řevem.

„Tady vaše cesta končí, smrtelníci!“ zaburácel zlý Ilianův hlas.

Myst okamžitě dupnul na brzdu a dostal se do smyku. Vozidlo bokem narazilo do pobořené stěny restaurace a několik uvolněných cihel dopadlo na střechu auta a promáčklo ji. Ilian se svalil přímo na Sandru, která se okamžitě vrhla po jeho odjištěném revolveru, který spatřila v jeho ruce.

Vzápětí se ozval výstřel. Kulka roztříštila boční okénko a vylétla kamsi do tmy. Ilian se převalil pod zadní sedačku ve snaze uvolnit si zbraň, ale Sandra se jí držela, jako klíště.

Zazněly další dvě rány, které se zaryly do podlahy vozu. Myst i Jemia se vrhli na Iliana a srazili ho k zemi. Sandra se stále rvala o Ilianův revolver.

„PUSŤ HO! PUSŤ HO!“ řvala a kolenem ho praštila do rozkroku. On však žádnou bolest nepocítil.

„Zabiju vás. Zabiju a Mysta si vezmu!“ cenil své zuby a žluté oči mu žhnuly nenávistí.

Myst překonal zadní sedačky a vrhl se i přes bolest, kterou po vlakové nehodě cítil, přímo na policistu. Napřáhl se a vším vztekem, který ho sužoval od doby, kdy nastala tma, praštil Iliana přímo do nosu. Ozvalo se křupnutí. Ne v Ilianovo obličeji, ale v Mystovo ruce. Zaúpěl bolestí a ve stejnou chvíli zazněla další salva dvou ran z revolveru a ženský křik. Jemia a Sandra držely Iliana za ruku se zbraní a snažily se jí ústím držet od sebe i Mysta co nejdál. Ovšem rychle jim docházely síly.

Po dalším výstřelu se náhle otevřely zadní dveře auta a uvnitř se objevila stará ruka, která taktéž pevně třímala zbraň.

„Gudone, zastřel ho!“ vykřikl Myst. Ale v tu chvíli si neuvědomil, že vlastně klečí na Ilianově krku.

Jemia a Sandra v tu chvíli ztratily kontrolu nad ústím pistole a ta si to namířila přímo na Gudona. Všiml si toho a okamžitě uskočil ve chvíli, kdy zazněly další dva výstřely. Zásobník byl skoro prázdný.

Autem se rozlehl další jekot. To už ale Gudon hodil zbraň Frederikovi, který stál na druhé straně vozu. Ten otevřel dveře a namířil zbraní přímo na Ilianovo oko.

„Nezastavíš nás, Frederiku!“

Ten mlčky namířil zbraň do jeho oka a stiskl spoušť. Ilianovo tělo nadskočilo ve smrtelné křeči a zůstalo nehybně ležet. Ruka s jeho zbraní padla k zemi a už se nepohnula. Jeho jedno žluté oko přestalo zářit a opět se mu navrátila lidská podoba. Na kůži se objevily popáleniny, které utrpěl v posledních chvílích svého lidského života.

Ilian zemřel. První úspěch. A Myst pocítil záchvěv úlevy.

„Myste,“ zašeptala Jemia a sesunula se na sedačku auta. Ruce sevřené na hrudi a na tričku se jí dělala větší a větší krvavá skvrna.

„Ne!“ okamžitě ho ta radost přešla a vrhl se k ní. „Mio, ne!“

Jí se však v očích objevily slzy a z úst se vydral pramínek krve.

„Nechci umřít,“ ztěžka vydechovala a z očí se jí skutálely slzy.

„Mlč! Neumřeš. Podívám se na to,“ řekla Sandra.

„Lékárničku! Je v tomhle zatraceným autě lékárnička?!“ okamžitě zahřměl Gudon.

„Tady je!“ odpověděl Frederick, který ji urychleně podal Sandře i když věděl, že je k ničemu.

„No tak, Mio. Bez tebe to nezvládnu. Podívej se na mě, slyšíš?“ slzel Myst. „Podívej se na mě!“

Jemia se však již v tu chvíli na něj nemohla podívat. Její tep i dech se zastavil a její oči zůstaly přimhouřené, jako by právě chtěla usnout.

„Ne! Nenechávej nás tu!“ zařval a vzpomněl si na ty chvíle, které spolu prožili. Jak ji kolikrát dráždil a škádlil, když obsluhovala hosty. Jak ho zachránila z vlaku, a jak u něj ležela v nemocnici ve Flent Grou. Myslel na to vše, zatímco se jí Sandra s Frederikem snažili bez úspěchu oživovat.

„No tak, Jemio. Vzchop se,“ hladil jí po vlasech. Po těch jemných vlasech, které tak dobře znal. Nikdy, ani v těch nejhorších snech si nedokázal představit, že by byl bez ní. Ta bolest ho drtila.

„No tak, Myste,“ chytil ho Gudon za rameno. „Je mi to moc líto,“ také brečel.

„SLYŠÍŠ MĚ, TY HAJZLE V BÍLÉM?! SLYŠÍŠ?! ZABIJU TĚ! ZA TOHLE TĚ ZABIJU!“ rozkřičel se, jak nikdy v životě. Modlil se, aby tahle slova žalu muž v bílém slyšel a objevil se. Chtěl ho teď vidět. Jenže on se neobjevil. Jedinou odpovědí bylo ticho a jeho vlastník vzlyk.

Jemia zemřela. Boj o osud celé Europy však spěl ke svému vrcholu.Ondřej Bezouška

DalšíPředchozí

Novinky

30. listopadu

Děkujeme za vaši trpělivost při vyhlašování celkové vítězky. Věříme, že vás severská fotogalerie příjemně překvapila. Díky všem a snad na brzkou viděnou s vaší fantazií na jiném místě a v jiném čase.

27. listopadu

Redakční komise dnes rozhodla o celkovém vítězi. Nominaci online očekávejte v nejbližších hodinách.

23. listopadu

První český internetový román na pokračování je u konce. Vyhlášení celkového vítěze bude do konce tohoto týdne. Prozatím díky za přízeň a hezké počtení.

29. října

Velké finále je tu. Je nám ctí a potěšením oznámit vám, že do finálového kola potvrdil vstup nový partner, Divadlo Kalich, jedna z nejvýraznějších současných pražských scén.


neoluxor


fragment


SGJS


SGJS
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 20. 7. 2024 Svátek má Ilja
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz